Březen 2017

RECENZE DEJTE TOMU ŠANCI PLS

19. března 2017 v 18:47 | Crazy opět smrdí |  Když se Crazy nudí

Hollou dámy, pánové, hermafroditi, homoušci a další kreatury. Zdraví vás opět Crazy!

Ano já vím, slíbila jsem další díl červené karkulky a pracuje se na tom, ale teď jsem celé prázdniny byla nemocná a nemohla sem ani pořádně sedět, natož něco psát. Každopádně přicházím s jiným článkem. Není random jako ty ostatní, to můžu slíbit už teď. Vlastně mám v hlavě dost jasno (alespoň momentálně) o tom, co chci psát. Takže vzhůru k věci. Asi vzhůru nwm? Potom, co jsem to napsala, se mi to začalo zdát divné, já nevím. Poslední dobou se mi to stává často. Celkově s českým jazykem, anglickým jazykem, mým jazykem a taky jazykem našeho psa, ten mám v očích furt, doslova. ACH NE JÁ PŘECE ŘÍKALA, ŽE NEBUDU BLÁBOLIT SAKRA. Okej teď už vážně k věci.

Tento článek má vlastně sloužit, jako taková recenze. Ano recenze, já tyhle věci nedělám často… No vlastně vůbec, myslím že jsem nikdy recenzi na nic nedělala.. Tohle si podle mě ale recenzi zaslouží! Takže, co vlastně recenzuji? U toho bych asi měla začít co? Nebo ne? Já nevím, stay with me guys je to fakt dobré. Takže, tahle věcička se jmenuje Magium. Je to zdarma appka, kterou si můžete stáhnout bez jakýchkoliv zádrhelků na google play (na mobil samozřejmě). Je to absolutně zdarma, jediné za co si můžete připlatit je odstranění reklam a ty skutečně nejsou tak hrozné. Jako znám appky, které jsou tím zamořené, ale tohle je na tom velmi chill a ani to nezavazí.

Takže, co je tohle vlastně za applikaci? No jo tak trochu pro lidi, co mají rádi knihy a jsou alespoň trochu zdatní se svojí angličtinou. Je to vlastně taková knížečka, která vám umožní pomocí svých výběrů reakcí na různé situace, měnit příběh celé hry (tzv. Cyoa neboli Create your own adventure). V této knize nebo hře, myslím, že se to úplně v klidu dá nazvat obojím, hrajete za Barryho, což je docela normální člověk, bez jakýchkoliv zvláštních schopností. To samo o sobě není tak zajímavé, co? Ale tenhle normální človíček vždycky chtěl být mágem, jako už odmalička to je jeho sen. A jaký je nejlepší způsob jak si takovej sen uskutečnit? Vlastně není, Barry se prostě rozhodl, že se zúčastní největšího kouzelného turnaje, proti těm nejsilnějším mágům z celého světa, aby vyhrál nějakej čudnej artefakt zvanej magium, který by mu čistě teoreticky, mohl uskutečnit jeho sen. Ano Barry je velmi odvážný… šílený…. retardovaný? Říkejte tomu, jak chcete, ale tahle kniha kniha mě chytla a už nepustila.

Po cestě potkáte spoustu nových přátel i nepřátel, zamordujete dráčka, málem se necháte zabít teenagerem v pyžamu, oh, ano, je to rollercoaster all the way, ale je to naprosto boží. A teenager v pyžamu je hrozný boss a shipuju ho s Barrym, ale nechci spoilovat. Teda ne, že by tam byla nějaká možnost ty dva spolu dohromady fakt dát, trochu bummer if you ask me, ale ten příběh je celkově velmi, jak to říct… Vtahující? Dává to smysl? Jakože vás vtáhne do děje a dá vám ochutnat úplně všeho, co tato úžasná, zábavná a fantastická kniha/hra nabízí? Když jsem si tuto knížečku stahovala, vlastně jsem byla docela skeptická, neboť jsem na ni narazila naprostou náhodou, když jsem se prohrabávala appkama, protože jsem se nudila, ale oh můj bože děkuju, žes mi umožnil najít tenhle skvost. Prosím, prosím lidi, vím, že teď asi zním trochu jako žebrající děvka, ale dejte tomu šanci. Chápu, že to nemusí být everyone's cup of tea, ale ten autor do toho dává vše, co může a pracuje na tom z plných sil. První knihu už má hotovou a z druhé knihy jsou zatím vydané 3 kapitoly, ale koncem tohoto měsíce by měla být čtvrtá. Další skvělá věc na téhle knížečce je to, že většinou, když něco takovéhoto najdete a ono vás to fakt nechá hrát (ne nějaký dvou kapitolový trial), tak pokud to má další knihy (jakože díly), tak si za to musíte zaplatit. U tohoto - ne. Nemusíte platit nic. Unlocknout druhou knihu můžete jednoduše tak, že splníte několik achievementů (nwm esi to píšu dobře a je mi to celkem jedno, neboť jsem velmi nadšená) a bum druhou knihu máte a můžete začít hrát bez jakýchkoliv problémů. A není to ani tak těžké. Celkem tam máte 9 save slotů, s tím, že můžete mít rozehraných více her na jednou, třeba když plníte ony achievementy. Jen si musíte dávat pozor, aby ste si nepřepsali hru, kterou si přepsat nechcete, ale myslím, že je to udělané dost přehledně a jediný důvod proč já jsem takovej expert, že se mi to stalo je protože jsem ještě větší expert, když mám horečky.

Ale pozor na mě zlatíčka, ještě nekončím. Vlastně nevím, jestli tady u tohoto můžu jen tak skončit, neboť tohle je takový gem, že o tom bych mohla mluvit furt dokolečka, jen co bych přestala o příběhu, kterej tady vážně nechci spoilit a vážně se držím ze věech sil, hned bych vám povyprávěl o těch úžasných postavách. To je taky spoilení, takže vám už asi jen zmínim pár takových plusů.

Začneme hlavní postavou, což je Barry. Barry je velmi sarkastický savage chlápek. Není jako vaše typická hrdinská postava bez charakteru, co chce všechno zachraňovat. Barry je prostě blbej, sarkasmem syčící… konvice? Já nwm napadla mě konvice, když jsem zmínila syčící. Samozřejmě, že Barry není konvice, hrát za konvici by bylo divný, ale Barry je fakt savage a většina jeho hlášek, mě měla na zemi v hysterických záchvatech smícho-pláče. Jop je to borec.

Vedlejší postavy. Oh ano každý hrdina potřebuje několik sidekicků, čím víc tím líp, že? No, jak příběh postupuje vy těchto etnit? Entit? (eh? Nwm jak se to slovo co se snažím použít vlastně píše, takže dělejme, že ste to pochopili…ok?), no každopádně potkáte jich hodně. A že jsou to veselé charaktery, každý má svůj vlastní cíl, svůj vlastní důvod, proč je v tomto turnaji a proč vám vlastně pomáhá. Každá postava je nečím zvláštní a v rozhovorech s nimi není místo na nudu. Chcete veselého, vždy ožralého trpaslíka, co se prostě přišel trochu pobavit? Got ya. Chcete chladnou ženskou, co si vás nepustí k tělu a neustále vypadá, že vás chce penetrovat svým ledovým mečem? Got ya. Chcete malou asi 12 letou holčičku s dvěma osobnostma? HAHAa…..Got ya! Tahle kniha má moc a víc. Nebojte tohle nejsou všecí, jen nechci úplně všechno vykecat.

A přicházíme k tomu nejlepšímu bodu večera. (teď je večer, když to píšu, nwm jak u vás ale každopádně hezkej den everyone). ZÁPORÁÁÁÁÁCI! Už jsem mluvila o drakovi? Jo, srat na draka máte tady puberťáka v pyžamu! A Hydru, a lidi a stromy a mluvící lišky? WTF, takhle kniha je divná, ale božíííííí!!! Chcete bojovat s bohem?? AHAHA, nedoporučuju ale it's your call.

Možná bych teď asi měla udělat nějaké shrnutí? Ok, takže tahle hra/kniha/Cyoa, je zatraceně dobrá takže ratingy (1-5, 1…nejhorsí, 5…nejlepší). :

Příběh: 69…. Fajn měla bych se asi držet pravidel co jsem si sama stanovila…. 5

Postavy: 5

Hratelnost: 5

Cokoliv jiného: 100000000000000000000000000000000000000000

PROSÍM PROSTĚ SI TO PŘEČTĚTE MILUJU TU A ZASLOUŽÍ SI TO, ABY O TOM VĚDĚLO VÍC LIDÍ MOC MOC MOC PROSÍM.

Ehm…. Děkuji za vyslechnutí, Crazy out!